Zmiana pracy – dobrej pracy. Rozsądek czy szaleństwo?

Zmiana dobrej pracy.

Być może komuś z Was zdarzyła się sytuacja „mam dobrą pracę, dobre zarobki, ale nie mogę tam pracować – muszę zmienić pracę„. Zmiana pracy z takimi warunkami, dla niektórych jest niezrozumiała. Jednak czasem o tej konieczności decydują poważne przyczyny.

„Pieniądze to nie wszystko” – takie hasło doskonale pasuje to opisanej wyżej sytuacji. Nawet jeśli mamy zadowalające zarobki, to nie powinny nas one blokować przed podjęciem decyzji.

Zmiana pracy wiąże się w pewnymi przyczynami, mogą nimi być:

  • nadmierny stres;
  • wypalenie zawodowe;
  • kłopoty ze zdrowiem;
  • niesatysfakcjonująca umowa;
  • poniżenie.

Na różnego rodzaju forach znajdziemy mnóstwo tematów, podjętych przez osoby, u których któraś z powyższych przyczyn wystąpiła. Jeśli któraś z przyczyn pojawiła się u Ciebie – przemyśl sprawę!

By zmienić dobrą pracę potrzebny jest szereg rzeczy. Przede wszystkim:

  • trzeba mieć odwagę. Czasem decydujemy się na zmianę pracy, nie mając nic na oku. Nie jest to jednak powód, który powinien nas powstrzymywać. Musimy przede wszystkim myśleć o sobie, walczyć o siebie.
  • musisz mieć poczucie, że coś jest nie tak. Jeśli czujesz, że z jakiegoś powodu Twoja praca nie jest dla Ciebie odpowiednia – zmień ją. Nie wolno blokować takich myśli, bo to ostatecznie do niczego dobrego nie doprowadzi. Taka decyzja nie powinna być jednak skutkiem jednego złego dnia w pracy, bo wtedy możemy jej żałować.

Zmiana pracy – jakie niesie korzyści?

Nie warto poświęcać swojego zdrowia dla pieniędzy, to po pierwsze. Utraconego zdrowia nie jesteśmy w stanie odkupić. Chodzi tutaj zarówno o kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Zmiana pracy może dać nam swojego rodzaju świeżość, pozwoli rozwinąć skrzydła, na nowo cieszyć się z wykonywanych zadań. Być może naszym problemem jest szef albo atmosfera – jesteśmy poniżani, źle traktowani albo nie czujemy się dobrze wśród współpracowników. Nie pozwolimy sobie na takie traktowanie w nowym miejscu. Dzięki tym złym doświadczeniom już wiemy, jak chcemy być traktowani, co źle znosimy. Gdy po kilku lat pracy dalej nie masz sprawiedliwej umowy, to nie wiń za to siebie. Zdobyte doświadczenie chętnie może przejąć konkurencja, która może wiedzieć, co powinna gwarantować pracownikowi.

Zmiana pracy nie jest końcem świata. Jest na pewno decyzją ciężką, którą należy kompleksowo przemyśleć. Jednak nie warto tracić siebie – nawet w imię zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *