10 cech pracownika, który osiągnie sukces

Jaki powinien być nasz pracodawca?

Tak, właśnie od takiego pytania często rozpoczynają swoją przygodę zawodową szukający pracy. Odpowiadają sobie wówczas – prawdopodobnie nieco humorystycznie – że powinien być wspaniały i cudowny. Patrząc jednak realistycznym okiem okazuje się, że niezwykle trudno znaleźć osobę, która pozytywnie się wysławia o swoim pracodawcy i to nie tylko po tym jak zakończyła z nim stosunek pracy, ale jeszcze w trakcie.

A co z nami?

Tak wiem, wystarczy że się pojawimy w pracy i już pracodawca powinien nas wielbić i przedstawiać jako wzór pracownika. A tak na serio, nawet gdyby tak to miało działać, uwierz mi drogi czytelniku, że nie chciałbyś. Nie chciałbyś być chwalony z nic, a idąc krok dalej – nie chciałbyś chwalić się znajomym, że nie pracujesz, bo nie musisz. Praca jest jednym z czynników, które powodują, że mobilizujemy się do działań, musimy wychodzić poza strefę komfortu, pobudzamy kreatywność, zmieniamy otoczenie, poznajemy nowych ludzi. Te i inne czynniki powodują, że się rozwijamy, że nasza egzystencja nabiera sensu, że możemy budować swoją opowieść i swoja markę zawodową.

Po linii najmniejszego oporu?

I teraz pomyśl, czy gdybyś pewnego dnia stwierdził głośno „od dziś świadomie buduję swoją markę osobistą” to planowałbyś jak kombinować, jak minimalizować swoje zaangażowanie, jak – nie bujmy się użyć tego stwierdzenia – zostać „Januszem pracy” czy raczej obmyślałbyś plan, jak zostać pracownikiem, któremu pracodawca z niekłamaną przyjemnością płaci wysokie wynagrodzenie.

Mamy nadzieję, że to dla Ciebie pytanie retoryczne!

10 zasad pracownika doskonałego

Jakich zasad się trzymać, aby pewnym krokiem podążać po drodze sukcesu zawodowego i być niezastąpionym pracownikiem?
Sprawdź czy się zgadzasz z nami?

10 zasad pracownika doskonałego: blog JOBS.PL

  1. Bądź zawsze na czas
  2. Pracuj etycznie
  3. Zadbaj o dobry język
  4. Włóż wysiłek w to co robisz
  5. Pracuj z energią
  6. Postawa – zadbaj o dobre nastawienie
  7. Pracuj z pasją
  8. Bądź elastyczny
  9. Zawsze bądź przygotowany
  10. Rób więcej niż od Ciebie wymagają

Jeśli znasz – drogi czytelniku – inną złotą zasadę, której powinien przestrzegać każdy pracownik – napisz w komentarzu. Jeśli masz jakieś –  dobre / a może złe – doświadczenia związane z powyższymi punktami lub po prostu z którymś z nich się nie zgadza, to również zachęcamy Ciebie do komentarza.

Zapraszamy również na naszą stronę: www.jobs.pl/artykuly, na której znajdziesz wiele merytorycznej wiedzy oraz aktualnych wydarzeń branżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *