Portale spolecznościowe, a szukanie pracy

social media

Poszukujesz pracy, posiadasz profesjonalne CV i list motywacyjny? Twoje poszukiwania nie przynoszą efektów? Uważaj na social media!

Aplikując na konkretne stanowisko sprawdzasz potencjalnego pracodawcę, wchodząc na jego stronę www? Internet to skarbnica wiedzy!  Rekruterzy bardzo często robią to samo, co ty. W ten sposób próbują zweryfikować informacje zawarte w CV. Monitorują popularne portale, takie jak facebook, google+ czy nasza-klasa.pl. Bezmyślne i niewłaściwe korzystanie z tych narzędzi, może doprowadzić do odrzucenia twojej kandydatury. Warto zastanowić się nad udostępnianiem zdjęć z hucznych zabaw czy dołączaniem do grup w stylu „Piwo to moje paliwo”.

Oto kila rad, które pozwolą Ci uniknąć wpadek w social media:

  1. Przemyśl do jakich grup dyskusyjnych dołączasz. Na pewno przynależność do fanpage’ów i organizacji branżowych będzie pozytywnie odbierana.
  2. Udzielaj komentarzy do przeczytanych wcześniej artykułów, oceniaj ważne wydarzenia. Pokaż, że jesteś kreatywny/a, zaangażowany/a w życie społeczne i posiadasz zdanie na różne tematy.
  3. Zadbaj o wysoki  poziom udostępnianych postów. Zwróć uwagę na merytoryczność, sprawdź czy post nie posiada błędów ortograficznych albo gramatycznych. Używanie wulgaryzmów jest niedopuszczane.
  4. Warto wykorzystywać biznesowe serwisy społecznościowe, które  łączą profesjonalistów z potencjalnymi pracodawcami. Rejestrując się na GoldenLine.pl. Linkedin.com czy Profeo.pl masz możliwość stworzenia indywidualnego profilu zawodowego, przeglądania ofert pracy, a także tworzenia grup tematycznych, które pozwalają na wymianę poglądów. Pamiętaj, że tego typu portalami bardzo często posługują się headhunterzy.
  5. Nie rezygnuj z zabawy. Kreowanie pozytywnego wizerunku w sieci nie oznacza, że musisz pozbyć się ze swojego profilu wszystkich prywatnych wpisów. Wystarczy, że zapoznasz się z polityką prywatności danego portalu i udostępnisz wybrane treści czy zdjęcia tylko wybranym osobom.

Pamiętaj, to ty kreujesz swój wizerunek w sieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *