Ogłoszenie zostało ponowione, czy to znaczy, że nie dostaniesz pracy?

freelancer

Firma ponowiła ogłoszenie o pracę? Czy możesz jeszcze liczyć na pozytywną odpowiedź?

Wysłałeś CV, zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, czekasz na odpowiedź, a firma nagle ponawia ogłoszenie? Liczyłeś, że dostaniesz tę pracę? Czy należy się obawiać?

Możliwości jest wiele. Czasem firmy ponawiają ogłoszenia, ponieważ kandydaci, którzy byli dotychczas na rozmowie nie sprawdzili się. W takim wypadku, niestety musisz pożegnać się z wymarzoną posadą i zacząć szukać czegoś nowego.

Nie załamuj się jednak, nie jest to jedyna możliwość. Ponowna publikacja ogłoszenia może oznaczać, że firma wykupiła po prostu ogłoszenie na przykład na 4 tygodnie, a twoja rozmowa odbyła na początku rekrutacji. Możliwe, że rekruterzy jeszcze gromadzą CV. Odświeżenie ogłoszenia w takim przypadku, to normalność.

Bywa też, że publikacja ogłoszenia wynika z braku komunikacji miedzy menagerem, a działem HR. Dział HR nie dostał jeszcze informacji, że kandydat został już wybrany, więc ponowił ofertę pracy.

Nie zmienia to faktu, że jeśli nie jesteś pewien swojej sytuacji, a termin na odpowiedź już minął, masz prawo zadzwonić do firmy i zapytać, czy twoja kandydatura jest jeszcze brana pod uwagę. Nic się niestanie, jeśli powiesz, że widziałeś nowe ogłoszenie rekrutacyjne i chcesz wiedzieć, na jakim etapie jest rekrutacja. Będzie to oznaczało, że zależy ci na tej pracy i trzymasz rękę na pulsie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *