Młodzi idą do pracy, czyli praca dodatkowa

shutterstock_44324173

Głównie to młodzi ludzie korzystają z tej formy zarobku. Podejmując pracę na wakacje lub w weekendy mogą zyskać pieniądze na własne przyjemności.

Praca dodatkowa to dla młodych osób najprostszy sposób na uniezależnienie się od rodziców. Dzięki zarobionym pieniądzom mogą sami decydować o swoich wydatkach. W pracach dorywczych nie jest wymagane doświadczenie ani szczególne umiejętności. Najczęściej są to proste zajęcia, takie jak rozdawanie ulotek, praca w call center, mało wymagające prace remontowe bądź fizyczne.

Jak znaleźć pracę dodatkową?

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie dorywczej pracy jest przeglądanie serwisów zawierających oferty pracy i lokalnych gazet, ale najbardziej skutecznym jest przejście się do okolicznych sklepów, banków i firm. Bardzo często ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników tymczasowych wywieszane są w witrynach. Warto również zapytać znajomych – może widzieli jakąś ciekawą ofertę albo zwalniają dobre stanowisko pracy?

O czym należy pamiętać idąc do pierwszej pracy?

Podjęcie pracy zawsze wiąże się z nieuniknionymi formalnościami, trzeba pamiętać o kilku rzeczach:

  • nigdy nie zgadzaj się na prace pracę bez umowy
  • przeczytaj uważnie umowę,
  • zwróć uwagę na to, co należy do obowiązków pracodawcy, a co do Twoich,
  • w umowie musi się znaleźć się zapis o wysokości wynagrodzenia oraz informacja o tym, kiedy będzie wypłacane.

A w pierwszym dniu pracy, warto:

  • być miłym i uprzejmym dla wszystkich pracowników
  • zapoznać się z obyczajami panującymi w firmie
  • nie bać się zadawać pytania,
  • być pewnym się, ale niezarozumiałym,
  • nie ukrywać błędów – każdy pracownik je popełnia.

Pierwsza praca, to dla młodych często świetna nauka na całe życie. Uczy odpowiedzialności, planowania i gospodarności. Nabyte w wieku młodzieńczym doświadczenia w pracy dodatkowej, zaprocentują w życiu dorosłym znajomością zasad rynku pracy i umiejętnościami, których samo wykształcenie nie zapewni.

2 myśli w “Młodzi idą do pracy, czyli praca dodatkowa

  1. Pierwsza praca czy zmiana pracy zawsze jest nerwowym momentem w życiu każdego człowieka, ale nieco łatwiej jest jeśli młoda osoba posiada teorię i praktykę zdobytą na studiach dlatego polecam uczelnię Wszechnicę Polską. Uczelnia mieści się w samym centrum Warszawy, fajni wykładowcy i ludzie, gorąco polecam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *