Nasze życie towarzyskie ubożeje!

pracodawcy

Pracujesz coraz dłużej i coraz mniej czasu masz na życie towarzyskie? Nie martw się, nie ty jeden!

Badacze GUS przez cały zeszły rok szczegółowo przepytywali Polaków z 30 tys. gospodarstw domowych, co robili danego dnia. Dzięki temu poznali dokładnie dobowy rozkład dnia każdego z gospodarstw.

Następnie porównali otrzymane wyniki z tymi sprzed 10 lat. Efekt? Okazało się, że dużo więcej czasu poświęcamy na obowiązki zawodowe, niż dekadę temu.

10 lat temu na prace poświęcaliśmy około 7 godzin i 7 minut na dobę. Aktualnie jest to 7 godzin i 38 minut. Ekonomiści motywują to tym, że nasza praca staje się coraz bardziej wymagająca, przybywa nam obowiązków zawodowych i spędzamy w niej więcej czasu. Chcemy wykazać się lepszymi wynikami przed szefem, bo bardziej niż kiedyś, boimy się zwolnienia.

Na co poświęcamy mniej czasu?

Nie, wcale nie na sen, ani realizacje naszego hobby! Okazuje się, że zaniedbujemy życie towarzyskie. Spotkania ze znajomymi zaczęły powoli zastępować portale społecznościowe. Zmniejsza się grupa osób, które niegdyś spotykały się systematycznie, umawiając się na wspólne wyjścia do kina czy barów. Dekadę temu robiło tak 64 proc. z nas, dziś zaledwie 52 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *