Za mundurem… większość sznurem! Idealna praca Polaków.

idealna-praca

Centrum Profilaktyki Społecznej i Katedry Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu opublikowało badania dotyczące marzeń Polaków w zakresie miejsca pracy. Gdzie chcemy pracować? Jaka jest idealna praca?

Ponad połowa respondentów jako swoją idealną pracę wymienia zawód związany ze służbami mundurowymi. Pracę w instytucji państwowej lub samorządzie chciałoby mieć 21% badanych. Co zaskakujące 4% chciałoby pracować w korporacji.

Z badań wynika, że Polacy na pierwszym miejscu stawiają sobie stabilność pracy. Jeśli chodzi o służby mundurowe to większość myśli o nich przez pryzmat tego, że są to instytucje państwowe, które były, są i będą. Zainteresowanie pracą w tych strukturach jest ogromne. O jedno miejsce walczy kilka albo nawet kilkanaście osób. Często są to młodzi ludzie z wyższym wykształceniem, którzy jak widać nie chcą brać udziału w korporacyjnych wyścigach, a mieć spokojne, uporządkowane i stabilne życie.

Korporacja większości kojarzy się z niepewnością jutra, ciągłą walką o wyniki, stresem. Pewność zatrudnienia jest jedynie chwilowa, może zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Natomiast z drugiej strony w korporacji możemy się wiele nauczyć, wiele przeżyć. Praca na wysokich obrotach, uczestnictwo w wielkich projektach to czynnik zachęcający dla niewielkiego grona osób.

Idealna praca jest bardzo ważna dla Polaków. Zatrudnienie jest stawiane na drugim miejscu w hierarchii ważności, zaraz po rodzinie. Zatem marzenia o pożądanym miejscu pracy nie powinny nikogo dziwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *