Nietypowe zawody – groomer

York groomer

Dziś kolejny raz blogujemy o zawodach, które dla wielu mogą być nieznane. Inni doskonale go znają, jednak ta nazwa może nic im nie powiedzieć. Kim jest groomer?

Każdy posiadasz psa, szczególnie małego o długich włosach albo rasowego, na pewno słyszał o takim zawodzie. Część pewnie nawet odwiedziła tą osobę ze swoim pupilem. Powoli wszystko staje się jasne – groomer to psi fryzjer i stylista fryzur.

Zostanie profesjonalnym psim fryzjerem nie jest zadaniem wcale łatwym. Należy ukończyć właściwe kursy, mieć wiedzę z zakresu kynologii. Znajomość cech poszczególnych raz jest konieczna, by należycie wykonywać swój zawód. Co najważniejsze – trzeba mieć również odpowiednie podejście do zwierząt. Tego nie da się nauczyć z czasem, taką cechę trzeba mieć już od początku. Zwierzęta potrafią wyczuwać ludzkie stany, dlatego niechętnie poddadzą się osobie, która się ich boi.

Groomer zarabia przeciętnie koło 50 zł za godzinę strzyżenia. Cena może być uzależniona od zakresu pielęgnacji. Osoby, które z pasją dbają o psią urodę potrafią nawet wynajmować groomera, by był osobistym stylistą ich pupili.

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób spodziewało się, że zawód ten będzie cieszył się jakąkolwiek popularnością. Dziś właściwie w każdym większym mieście znajduje się nawet kilka salonów, które służą psiej urodzie. Nie ma w tym nic dziwnego. Coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju usług, by dbać o swój wygląd. Coraz większe znaczenie przykładają do wyglądu swojego otoczenia. Pies dla wielu jest członkiem rodziny, dlatego sięganie po specjalistę przy jego pielęgnacji nie wydaje się niczym dziwnym.

Jedna myśl w “Nietypowe zawody – groomer

  1. Groomer to dzisiaj bardzo popularny i wzięty zawód. Jednak jak w każdej branży groomer groomerowi nierówny. Dotyczy to zwłaszcza stosowanych środków do pielęgnacji zwierząt. Jedni dbają tylko o cenę i stosują najtańsze ale często nie najlepsze kosmetyki naładowane chemią, która może przyczyniać się do dolegliwości skórynych u psów i kotów, zwłaszcza u zwierzą t ze skórą delikatną i wrażliwą. Są i tacy – najlepsi, którzy są świadomi swojego zawodu i tego że mają styczność z żywą istotą, której nie jest obojętne czym ją traktujemy. Wybierają, dobre, naturalne kosmetyki do pielęgnacji psów i kotów. Dbają nie tylko o ich urodę ale i o zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *