Studiować można wszystko!

Statek

Na mały wybór kierunków na polskich uczelniach wyższych nie można narzekać.  Morska turystyka religijna to jedna z wielu możliwości studiów podyplomowych.

Pies w społeczeństwie

Kierunek o tak nietypowej nazwie można studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Program studiów obejmuje m.in.  zoopsychologię gatunku, charakterystykę grup rasowych oraz użytkowanie psów w łowiectwie i ochronie zwierzyny dzikiej.

Oferta skierowana jest m.in. do:

•    osób zajmujących się ochroną zwierząt
•    pracowników administracji samorządowej
•    nauczycieli szkół rolniczych

Na stronie internetowej warszawskiej szkoły można przeczytać, że „absolwenci są przygotowani do właściwego reagowania w sytuacjach, gdy  w warunkach miejskich psy są uciążliwe dla współmieszkańców np. wyją.”. Dodatkowo  „na obszarach podmiejskich i wiejskich – określając prawidłowe warunki utrzymania i zabezpieczenia przed wydostaniem się spod kontroli opiekunów.”

Morska turystyka religijna

Studia podyplomowe na tym kierunku można podjąć na krakowskim Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Zajęcia przyjmują formę zarówno wykładów jak  i  warsztatów. Jak informuje strona internetowa kierunku, osoba,  która zdecyduje się na naukę w zakresie morskiej turystyki religijnej  ma szansę zdobyć wiedzę m.in. w zakresie specyfiki i standardów obsługi pasażerów, produktu turystycznego oferowanego podczas rejsów religijnych oraz historii flot linii oceanicznych.
Studium poleca się m.in.:

•    absolwentom studiów turystycznych,
•    pasjonatom morskich podróży
•    przyszłym animatorom i pilotom grup na rejsach morskich

Dodatkowo kapłani dobrze posługujący się językiem angielskim, którzy podejmą naukę na tym kierunku, mają szansę na zdobycie certyfikatu, który uprawnia do pełnienia posługi sakramentalnej i ewangelizacyjnej dla osób znajdujących się na pokładach statków pasażerskich.

Życie wśród kwiatów

Ten przyrodniczy kierunek można studiować we wspomnianej już Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przedmioty nauczane na tym kierunku to m.in. zastosowanie roślin do dekoracji wnętrz, dobór i aranżacja roślin w ogrodzie oraz wpływ roślin na jakość życia.

Kierunek przeznaczony jest dla:

•    pasjonatów kwiatów
•    zainteresowanych wykorzystaniem roślin ozdobnych
•    dla absolwentów wszystkich kierunków studiów

Program studiów dostosowany jest do nowych tendencji poprawy jakości życia poprzez obcowanie z roślinami. Praca dyplomowa – zgodnie z założeniami uczelni – będzie polegała na opracowaniu założeń projektu wybranego nasadzenia roślinnego.

Wspomniane kierunki są interesującą propozycją dla osób, które jeszcze nie odczytały swojego zawodowego powołania. Można także wnioskować, że niektóre z polskich uczelni starają się wyprzedzać  trendy edukacyjne. Połączenie potrzeb głodnych wiedzy studentów z nietypowymi kierunkami, które wprowadzają uczelnie daje obopólne korzyści – uczelnia syta i student cały!

Agata Nurek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *